Biuro urządzone w stylu minimalistycznym

 Strona główna / Styl biurowy / Biuro urządzone w stylu minimalistycznym

Biuro urządzone w stylu minimalistycznym

Wśród nowoczesnych trendów aranżacyjnych bardzo istotne miejsce zajmuje biuro urządzone w stylu minimalistycznym. Dawno już minęły czasy, w których najpopularniejszym rozwiązaniem były biura urządzone z naprawdę dużym przepychem, z wieloma różnymi ozdobami oraz dodatkami.

 

biuro minimalizmObecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się jasne i otwarte przestrzenie, w których pełno jest światła i wolnego miejsca. Dzięki takim rozwiązaniom pracownicy nie czują się już przytłoczeni stosami dokumentów, wielką liczbą mebli czy dodatkowych elementów wyposażenia, które sprawiają wrażenie zwykłego zagracenia. Open space to miejsce, w którym każdy może poczuć się naprawdę dobrze i które sprzyja kreatywności i twórczemu myśleniu. Taka przestrzeń naprawdę idealnie nadaje się zatem do wykonywania pracy biurowej.

 

W przypadku stylu minimalistycznego mamy do czynienia z bardzo dużym wyważeniem i swego rodzaju ostrożnością; stawia się tutaj też na sporą elegancję. W większości przypadków w miejscach takich dominuje biel która doskonale pasuje do innych mebli i elementów wyposażenia biura, takich jak biurka, krzesła czy regały. Elementem dość charakterystycznym dla minimalistycznych biur są nowoczesne, szklane blaty i naturalne drewno.

 

biuro minimalizmCzęsto stawia się także na meble o dość niestandardowych kształtach, które jednak potrafią być bardzo wygodne. Oczywiście, niezwykle istotną kwestią w takim biurze jest odpowiednie oświetlenie. Najlepiej jest tutaj zastosować kilka różnych źródeł światła, które oświetlą całą powierzchnię biura w dostatecznym stopniu. Z tego też powodu oprócz samego oświetlenia głównego warto zadbać także o dodatkowe, niewielkie lampki ustawiane na biurkach.