Praca w biurze a praca w domu

 Strona główna / Wyposaż swoje biuro / Praca w biurze a praca w domu

Praca w biurze a praca w domu

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób, które nigdy nie myślały o pracy w zaciszu własnego domu, zostało zmuszonych do jej urzeczywistnienia. Coronavirus zamknął biura i odwrócił cały świat, a nawet teraz sprawy nie wróciły jeszcze do normalności, którą zawsze znaliśmy.

Istnieją niezliczone negatywy, które pojawiły się w wyniku Covid-19, jednak jest jeden pozytyw, który możemy znaleźć, jeśli będziemy szukać wystarczająco mocno - więcej ludzi znalazło nowy sposób pracy.

Są ludzie, którzy nigdy nie myśleli o pracy w domu, którzy zostali zmuszeni do wypróbowania jej w wyniku działania wirusa i teraz ją uwielbiają. Ci ludzie są mało prawdopodobne, aby wrócić do pracy w cegły i zaprawy komercyjnego biura i zamiast tego, będzie pobyt w domu i pracy z wysokiej jakości biura domowego zamiast.

Czy to jest twoja sytuacja?

Czy to znaczy, że biuro przyszłości będzie w domu? Wcale nie. Wygląda na to, że praca w domu będzie wyborem, którego wiele osób dokona w najbliższych miesiącach, a nawet latach, ale wiele osób nadal woli pracować w nowoczesnym środowisku biurowym.

Porównajmy je ze sobą i zobaczmy, które z nich wyjdzie na wierzch.

Praca w domu

Plusem pracy w domu jest to, że nie musisz dojeżdżać do pracy każdego dnia, oszczędzasz pieniądze na benzynie i lunchach, a także nie musisz się ubierać, jeśli nie chcesz! Jednak są też negatywy.

Uniknięcie rozproszenia uwagi w domu podczas pracy może być bardzo trudne, co z czasem może drastycznie wpłynąć na Twoją produktywność. Nauczenie się, jak zarządzać tymi potencjalnymi blokadami drogowymi jest podstawą tego, czy praca w domu jest dla Ciebie, czy nie. Sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, jak możesz odnieść sukces jako pracownik zdalny, pracujący w domu.

Źródło - https://careerkarma.com/blog/remote-working-guide/

Może się również okazać, że po prostu nie masz miejsca na domowe biuro i w takim przypadku kończysz pracę w swoim rzeczywistym środowisku życia, np. w sypialni lub salonie. Ma to efekt psychologiczny, ponieważ oznacza, że nigdy nie można naprawdę wyłączyć się z pracy po zakończeniu godzin pracy. W takim przypadku, zapewnienie sobie wygodnego i odpowiedniego miejsca do pracy oraz ścisłe przestrzeganie godzin pracy są kluczowe.

Praca w biurze

Dla większości ludzi, praca w standardowym biurze komercyjnym będzie preferowaną opcją. Jest to tradycyjne biuro z cegły i zaprawy, które zawiera szereg mebli biurowych. Jest to również przestrzeń, gdzie duża ilość współpracy idzie dalej, jak również ogólny szum życia biurowego.

Oczywiście minusem pracy w dużym biurze jest konieczność dojeżdżania tam każdego ranka, ryzyko konfliktów w biurze oraz fakt, że praca w ten sposób może po prostu nie pasować do obowiązków, które masz w domu. Chodzi o to, by rozważyć wszystkie za i przeciw i znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się w Twoim przypadku, ale dla większości ludzi praca w biurze eliminuje ryzyko izolacji, które może być problemem w przypadku pracy w domu, a także utrzymuje łatwiejszy sposób na pozostanie produktywnym i na ścieżce, bez ryzyka rozproszenia uwagi z zewnątrz.

Co wolisz? Być może próbowałeś pracować z domu i tęskniłeś za swoimi kolegami. Może próbowałeś i kochałeś to. Każdy pracownik biurowy jest indywidualny, a to oznacza, że jego okoliczności i preferencje są równie wyjątkowe. Biuro przyszłości będzie prawdopodobnie o wiele bardziej elastycznym miejscem, pozwalającym każdemu znaleźć sposób pracy, który najbardziej mu odpowiada.