Prawidłowe dbanie o meble biurowe

 Strona główna / Styl biurowy / Prawidłowe dbanie o meble biurowe

Prawidłowe dbanie o meble biurowe

Jeżeli ktoś chce faktycznie skutecznie prowadzić jakąkolwiek firmę, to przede wszystkim musi zadbać o urządzenie dla siebie idealnego biura. Nie jest to jednak proste zadanie, i nierzadko może wiązać się ze sporymi wydatkami. Z tego też powodu dobrze będzie także postarać się o prawidłową pielęgnację wszystkich znajdujących się w takim pomieszczeniu mebli.

 

jak dbać o mebleWarto zapoznać się z podstawowymi kwestami z tym związanymi, bowiem taka wiedza może być niezwykle przydatna chociażby w czasie nawiązywania współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą. Wiele mebli biurowych wykonywanych jest z płyty melaminowanej. Materiał ten jest odporny na działania takich substancji jak chemia domowa, soki czy gorące napoje, dzięki czemu naprawdę trudno jest faktycznie go uszkodzić. Sprawia to, że nie wymaga on żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, choć nawet w czasie codziennego czyszczenia dobrze jest przestrzegać kilku podstawowych zasad.

 

Do mycia powierzchni najlepiej nadaje się delikatna, sucha szmatka. Jeżeli jednak myjemy na mokro, to należy uważać, aby nie robić tego zbyt wilgotnym materiałem. Nie należy także stosować zbyt gorącej ani zimnej wody – najlepsza będzie letnia, i oczywiście czysta. Jeżeli decydujemy się na użycie gąbki, to najlepiej sprawdzi się mikrofibra lub dowolny inny, miękki i delikatny materiał.

 

jak czyścić meble biuroweDopuszcza się tu stosowanie kilku chemicznych środków do czyszczenia mebli. Najlepiej sprawdzi się mleczko do mycia mebli, szare mydło albo inne środki czyszczące – ważne jest przede wszystkim to, aby nie zawierały one w swoim składzie żadnych substancji ścierających. Kurz z takiej powierzchni możemy usuwać samą wilgotną szmatką, bez dodatku jakichkolwiek środków czyszczących. Jeśli takie mycie nie przynosi oczekiwanych efektów to być może oznacza to, że nasza gąbka lub szmatka jest zbyt mocno namoczona.